Наталія Гайда. Від ілюстрації до анімації: про ілюстрацію, навчання у США, творчі проєкти й пошуки

Програма імені Фулбрайта в Україні розпочинає серію семінарів на відзначення 75-ї річниці діяльності. Фулбрайтівські семінари за участі випускників Програми та запрошених доповідачів — це чудова нагода познайомитись з колом яскравих фахівців, які, використовуючи унікальний американський досвід, збагачують й пришвидшують розвиток сучасної української науки та культури.

Запрошуємо 1 квітня о 18:00 на розмову з Наталією ГАЙДОЮ — відомою українською ілюстраторкою, стипендіаткою Програми імені Фулбрайта 2018-2020. Наталія навчалась на анімаційному відділенні коледжу дизайну та мистецтв в Саванні (Savannah College of Art & Design, Savannah, GA; M.A. Study in Animation) і змогла здійснити свою давню мрію — отримати освіту аніматора.

Долучитись до події у Facebook

Художниця працювала з численними великими українськими видавництвами («ВСЛ», «Віват», «Чорні вівці», «Книголав», «Наш формат», «Школа»), а також з видавництвами у США, Ізраїлі, Білорусі та інших країнах. Організовувала й брала участь у чисельних виставках та артпроєктах. Працює як ілюстраторка у сфері ігор, анімації, реклами.

Після повернення з фулбрайтівської програми, продовжуючи роботу з анімаційними та книжковими проєктами, Наталка навчається на програмі Віжуал Девелопмент Мастерс в IDEA Academy, Рим, Італія (IDEA Academy, Roma, Italy; Visual Development Master’s course).
Сайт: https://gaidanataliia.com/

До розмови з Наталією Гайдою ми запросили Олену Голубєву, продюсерку анімаційної студії «Червоний собака», виконавчу директорку ГС «Українська анімаційна асоціація» («УАнімА»). Понад 15 років Олена Голубєва займається продюсуванням анімаційних фільмів, серед яких — музичний кліп «Країна мрій», перший анімаційний стерео фільм «Дівчинка з риб’ячим хвостом», повнометражний анімаційний фільм «Віктор-робот» (у прокаті з 24 червня 2020 року). Має магістерський ступінь із соціальної психології.

Долучитись до участі ви зможете, виповнивши реєстраційну форму:
https://cutt.ly/3x0PTlD

Створена за ініціативою американського сенатора Джеймса Вільяма Фулбрайта, програма міжнародних наукових обмінів успішно діє з 1946 року, нині — більш ніж у 160 країнах світу. Понад 400 тисяч учасників різних національностей, віросповідань і наукових зацікавлень стали її успішними стипендіатами. Серед них — більш як 1100 українців, які навчалися, стажувалися чи проводили дослідження у США за час існування Офісу Програми в Україні. Це також понад 750 американських науковців, які викладали в цей же період в українських закладах вищої освіти та займались дослідницькою працею.

Сенатор Фулбрайт зазначав, що міжнародна освіта перетворює національні цінності на загальнолюдські, — ми стаємо відкритішими й водночас вчимось цінувати те, що нас вирізняє; вона також сприяє олюдненню міжнародних стосунків, вчить визнавати й поважати різні культури, що складають сучасний світ. А найважливіше — завдяки Програмі ми усвідомлюємо цінність співпраці задля миру та добра людської спільноти.

Додати коментар